Giuseppe AMADEI : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupul Socialist - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito socialista democratico italiano (Italia)

Președinte 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru regulament și petiții
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru regulament, verificarea competențelor și a imunităților

Membru 

  • 26-07-1984 / 27-07-1984 : Comisia instituțională
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia politică
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia politică
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru petiții

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru relații economice externe
  • 21-07-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală