Dario ANTONIOZZI : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Democrazia cristiana (Italia)

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia politică
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia politică
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu Norvegia
  • 10-04-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru control bugetar
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia instituțională
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor