Rudi ARNDT : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupul Socialist - Președinte

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Germania)

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru bugete
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru bugete

Membru supleant 

  • 12-09-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru control bugetar
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru control bugetar