Magdeleine ANGLADE : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 11-10-1987 : Grupul Adunării Democraților Europeni - Membră
  • 12-10-1987 / 24-07-1989 : Grupul Adunării Democraților Europeni - Membră a Biroului

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 07-02-1988 : Centre national des indépendents et paysans (Franța)
  • 08-02-1988 / 24-07-1989 : Centre national des indépendants (Franța)

Vicepreședintă 

  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia politică
  • 21-01-1987 / 20-02-1987 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 22-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru drepturile femeii
  • 20-02-1987 / 18-12-1987 : Comisia pentru control bugetar

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri sociale și ocuparea forței de muncă
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia instituțională
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia politică