Dimitrios ADAMOU : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 18-09-1987 : Grupul comuniștilor și al afiliaților - Membru

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 18-09-1987 : Kommounistiko Komma Elladas (Grecia)

Vicepreședinte 

  • 11-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu Cipru
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu Cipru

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru agricultură, pescuit și alimentație
  • 21-01-1987 / 18-09-1987 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală
  • 21-01-1987 / 18-09-1987 : Delegația pentru relațiile cu Cipru

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru transporturi
  • 21-01-1987 / 18-09-1987 : Comisia pentru transport și turism