Heinrich AIGNER : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 24-03-1988 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-03-1988 : Christlich-Soziale Union in Bayern e.V. (Germania)

Președinte 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru control bugetar
  • 21-01-1987 / 24-03-1988 : Comisia pentru control bugetar

Membru 

  • 11-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru bugete
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 21-01-1987 / 24-03-1988 : Comisia pentru bugete