Roland GOGUILLOT : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 16-04-1986 / 24-07-1989 : Grupul liniilor europene - Membru

Partide naţionale 

  • 16-04-1986 / 24-07-1989 : Front national (Franța)

Vicepreședinte 

  • 16-04-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN și cu Republica Coreea (AIPO)

Membru 

  • 18-04-1986 / 20-01-1987 : Comisia instituțională
  • 21-01-1987 / 09-10-1988 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Organizația interparlamentară a ASEAN (AIPO) și cu Republica Coreea
  • 10-10-1988 / 24-07-1989 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, informare și sport
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Organizația interparlamentară a ASEAN (AIPO) și cu Republica Coreea

Membru supleant 

  • 21-01-1987 / 09-10-1988 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, informare și sport