Nikolaos GAZIS : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupul Socialist - Membru

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Panellinio Socialistiko Kinima (Grecia)

Vicepreședinte 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor

Membru 

  • 26-07-1984 / 08-10-1984 : Comisia pentru regulament și petiții
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu Yugoslavia
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu Yugoslavia
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru transporturi
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru afaceri sociale și ocuparea forței de muncă