Kyriakos GERONTOPOULOS : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 22-06-1989 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 22-06-1989 : Nea Dimokratia (Grecia)

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, informare și sport
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu Cipru
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu Cipru
  • 21-01-1987 / 22-06-1989 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, informare și sport
  • 21-01-1987 / 22-06-1989 : Delegația pentru relațiile cu Cipru

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 21-10-1985 / 20-01-1987 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 21-01-1987 / 22-06-1989 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului