Colette GADIOUX : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupul Socialist - Membră

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti socialiste (Franța)

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 27-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru drepturile femeii
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri sociale și ocuparea forței de muncă
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru afaceri sociale și ocuparea forței de muncă
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru drepturile femeii