Carlo Alberto GRAZIANI : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 20-06-1986 / 24-07-1989 : Grupul comuniștilor și al afiliaților - Membru

Partide naţionale 

  • 20-06-1986 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Italia)

Membru 

  • 09-07-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 21-01-1987 / 26-10-1987 : Delegația pentru relațiile cu Suedia, Finlanda, Islanda și Consiliul Nordic
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru petiții
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 26-10-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările din Asia de Sud
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările din Asia de Sud

Membru supleant 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia instituțională