Anselmo GUARRACI : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupul Socialist - Membru

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito socialista italiano (Italia)

Vicepreședinte 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru agricultură, pescuit și alimentație
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb (Algeria, Maroc și Tunisia)
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală
  • 08-02-1988 / 24-07-1989 : Comisia pentru control bugetar
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb (Algeria, Maroc și Tunisia)

Membru supleant 

  • 12-09-1984 / 20-01-1987 : Comisia instituțională
  • 12-09-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia instituțională