Carlo Alberto GALLUZZI : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupul comuniștilor și al afiliaților - Membru

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Italia)

Președinte 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu Japonia

Vicepreședinte 

  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Organizația interparlamentară a ASEAN (AIPO) și cu Republica Coreea

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru relații economice externe
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Organizația interparlamentară a ASEAN (AIPO) și cu Republica Coreea
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia politică

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia politică
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru control bugetar
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru relații economice externe