Julén GUIMON UGARTECHEA : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-01-1986 / 17-12-1986 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului
  • 18-12-1986 / 05-07-1987 : Grupul Democraților Europeni - Membru

Partide naţionale 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Partido Demócrata Popular (Spania)

Membru 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 17-02-1986 / 20-01-1987 : Comisia politică
  • 20-02-1987 / 05-07-1987 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor