Roger GAUTHIER : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 20-03-1986 / 24-07-1989 : Grupul Adunării Democraților Europeni - Membru

Partide naţionale 

  • 20-03-1986 / 24-07-1989 : Rassemblement pour la République (Franța)

Membru 

  • 18-04-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru energie, cercetare și tehnologie
  • 21-01-1987 / 03-12-1987 : Delegația pentru relațiile cu Yugoslavia
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru energie, cercetare și tehnologie

Membru supleant 

  • 18-04-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru regulament și petiții
  • 18-04-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru relații economice externe
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru petiții