José Luis GARCIA RAYA : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Grupul Socialist - Membru
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Grupul Socialist - Membru

Partide naţionale 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Partido Socialista Obrero Español (Spania)
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Partido Socialista Obrero Español (Spania)

Vicepreședinte 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru control bugetar

Membru 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru control bugetar
  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru bugete
  • 10-04-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 26-10-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările din America Centrală și din grupul Contadora
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările din America Centrală și din grupul Contadora

Membru supleant 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru agricultură, pescuit și alimentație
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală