Vincenzo GIUMMARRA : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Democrazia cristiana (Italia)

Președinte 

  • 26-10-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările din Asia de Sud
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările din Asia de Sud

Vicepreședinte 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru control bugetar
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru agricultură, pescuit și alimentație
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 09-09-1985 / 20-01-1987 : Comisia pentru transporturi
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală