Giovanni GIAVAZZI : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Vicepreședinte

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Democrazia cristiana (Italia)

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia instituțională
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia instituțională
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu Japonia

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru regulament și petiții
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială