Eva GREDAL : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 10-02-1985 : Grupul Socialist - Vicepreședintă
  • 11-02-1985 / 24-07-1989 : Grupul Socialist - Membră

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Socialdemokratiet (Danemarca)

Președintă 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegația pentru relațiile cu Canada
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu Canada
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu Australia și Noua Zeelandă
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu Australia și Noua Zeelandă

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 12-09-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru control bugetar
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru bugete