Paraskevas AVGERINOS : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 05-09-1994 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru
  • 06-09-1994 / 19-07-1999 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Panellinio Socialistiko Kinima (Grecia)

Vicepreședinte 

  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Parlamentul European
  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Biroul Parlamentului European
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Parlamentul European
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Biroul Parlamentului European

Membru 

  • 21-07-1994 / 16-02-1995 : Comisia pentru bugete
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Subcomisia pentru drepturile omului
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Transcaucazia
  • 17-02-1995 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri externe
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Transcaucazia
  • 16-01-1997 / 17-02-1997 : Comisia pentru politică regională
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Subcomisia pentru drepturile omului
  • 17-02-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri externe, securitate și politica de apărare

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 17-02-1995 : Comisia pentru afaceri externe
  • 13-02-1995 / 15-01-1997 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 16-01-1997 / 03-02-1997 : Comisia pentru afaceri externe, securitate și politica de apărare
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Ucraina, Belarus și Moldova
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu Ucraina, Belarus și Moldova
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu Ucraina, Belarus și Moldova