Georgios ANASTASSOPOULOS : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 27-07-1994 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru
  • 28-07-1994 / 19-07-1999 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Nea Dimokratia (Grecia)

Vicepreședinte 

  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Parlamentul European
  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Biroul Parlamentului European
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Parlamentul European
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Biroul Parlamentului European

Membru 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia instituțională
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia instituțională

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu Japonia