Hedy d'ANCONA : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 08-02-1995 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Vicepreședintă
  • 09-02-1995 / 03-02-1997 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Vicepreședintă
  • 04-02-1997 / 19-07-1999 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membră

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partij van de Arbeid (Țările de Jos)

Președintă 

  • 13-10-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-România
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru libertăți publice și afaceri interne

Membru 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru libertăți publice și afaceri interne
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru drepturile femeii
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb și cu Uniunea Maghrebului Arab
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb și cu Uniunea Maghrebului Arab
  • 11-10-1995 / 13-10-1995 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-România

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru drepturile femeii
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-România