Fernando Manuel Santos GOMES : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 10-06-1990 : Grupul Socialist - Vicepreședinte
  • 11-06-1990 / 24-01-1993 : Grupul Socialist - Membru

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 24-01-1993 : Partido Socialista (Portugalia)

Membru 

  • 26-07-1989 / 14-09-1990 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN și cu Republica Coreea (AIPO)
  • 14-09-1990 / 14-01-1992 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală
  • 15-01-1992 / 24-01-1993 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală
  • 15-01-1992 / 24-01-1993 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Organizația interparlamentară a ASEAN (AIPO) și cu Republica Coreea

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru control bugetar
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru bugete
  • 15-01-1992 / 24-01-1993 : Comisia pentru energie, cercetare și tehnologie
  • 15-01-1992 / 24-01-1993 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 23-03-1992 / 24-01-1993 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială