Vasco GARCIA : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Grupul Liberal, Democrat și Reformator - Membru

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Social Democrata (Portugalia)

Vicepreședinte 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu Suedia, Finlanda, Islanda și Consiliul Nordic

Membru 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu Islanda
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Subcomisia pentru pescuit
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația pentru relațiile cu Islanda
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația pentru relațiile cu Islanda

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru energie, cercetare și tehnologie
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare