Víctor Manuel ARBELOA MURU : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Grupul Socialist - Membru
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Socialista Obrero Español (Spania)

Membru 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru bugete
  • 15-03-1991 / 12-09-1991 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și CEE (ACP-CEE)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între ACP și CEE (ACP-CEE)
  • 15-01-1992 / 10-02-1992 : Comisia pentru bugete
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Comunitatea Economică europeană (ACP-CEE)
  • 11-02-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru politică regională, amenajarea teritoriului și relațiile cu autoritățile locale și regionale
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Comunitatea Economică europeană (ACP-CEE)
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Comunitatea Economică europeană (ACP-CEE)