Antoni GUTIÉRREZ DÍAZ : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 05-01-1995 : Grupul Confederal al Stângii Unite Europene - Membru
  • 06-01-1995 / 19-07-1999 : Grupul Confederal al Stângii Unite Europene/Stânga Verde Nordică - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Izquierda Unida-Iniciativa per Catalunya (Spania)

Vicepreședinte 

  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Parlamentul European
  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Biroul Parlamentului European
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Parlamentul European
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Biroul Parlamentului European

Membru 

  • 21-07-1994 / 26-09-1994 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru politică regională
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru petiții
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Cipru
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Cipru
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru politică regională
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru petiții

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia instituțională
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru regulament, verificarea competențelor și a imunităților
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia instituțională
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru regulament, verificarea competențelor și a imunităților