Manuel GARCÍA AMIGO : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru
  • 21-01-1992 / 18-07-1994 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Vicepreședinte

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Popular (Spania)

Membru 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu Austria
  • 15-01-1992 / 30-10-1992 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă CE-Austria
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 30-10-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu Suedia
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă CE-Suedia
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Suedia