Pauline GREEN : a cincea legislatură 

Grupuri politice 

  • 20-07-1999 / 30-12-1999 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membră

Partide naţionale 

  • 20-07-1999 / 30-12-1999 : Labour Party (Regatul Unit)

Membru 

  • 21-07-1999 / 30-12-1999 : Comisia pentru afaceri economice și monetare
  • 06-10-1999 / 30-12-1999 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Cipru

Membru supleant 

  • 22-07-1999 / 30-12-1999 : Comisia pentru afaceri externe, drepturile omului, securitate comună și politica de apărare
  • 08-10-1999 / 30-12-1999 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Malta