Marc GALLE : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Grupul Socialist - Membru al Biroului
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Socialistische Partij (Belgia)

Președinte 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru regulament, verificarea competențelor și a imunităților
  • 05-02-1992 / 10-02-1993 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă CE-Turcia
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă CE-Turcia
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Turcia

Membru 

  • 26-07-1989 / 10-06-1991 : Delegația pentru relațiile cu America Centrală și Mexic
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, mass-media și sport
  • 10-06-1991 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 15-01-1992 / 04-02-1992 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă CE-Turcia
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru regulament, verificarea competențelor și a imunităților
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media