Siegbert ALBER : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 06-10-1997 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 06-10-1997 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Germania)

Membru 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Rusia
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Rusia
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 02-10-1997 / 06-10-1997 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru petiții
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Comisia pentru petiții
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Rusia