Juan Antonio GANGOITI LLAGUNO : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 08-07-1990 : Deputați neafiliați
  • 09-07-1990 / 07-07-1992 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 07-07-1992 : Coalición Nacionalista (Spania)

Membru 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, mass-media și sport
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu Cipru
  • 15-01-1992 / 07-07-1992 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 15-01-1992 / 07-07-1992 : Delegația pentru relațiile cu Polonia

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 12-09-1989 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia instituțională
  • 15-01-1992 / 07-07-1992 : Comisia instituțională
  • 28-01-1992 / 07-07-1992 : Subcomisia pentru pescuit
  • 11-03-1992 / 07-07-1992 : Delegația pentru relațiile cu Islanda