Max GALLO : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Grupul Socialist - Membru
  • 21-04-1993 / 07-07-1993 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru
  • 08-07-1993 / 18-07-1994 : Deputați neafiliați

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Parti socialiste (Franța)

Membru 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, mass-media și sport
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu Uniunea Republicilor Socialiste Sovietice