Marie-Christine AULAS : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 10-12-1991 : Grupul Verzilor din Parlamentul European - Membră

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 10-12-1991 : Les Verts-Europe-Ecologie (Franța)

Vicepreședintă 

  • 26-07-1989 / 10-12-1991 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare

Membru 

  • 15-09-1989 / 12-09-1990 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și CEE (ACP-CEE)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și CEE (ACP-CEE)
  • 13-09-1991 / 10-12-1991 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între ACP și CEE (ACP-CEE)

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 10-12-1991 : Comisia politică