Maria Adelaide AGLIETTA : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Grupul Verzilor din Parlamentul European - Membră

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Federazione dei Verdi (Italia)

Membru 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia instituțională
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru regulament, verificarea competențelor și a imunităților
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Subcomisia pentru drepturile omului
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia instituțională
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru regulament, verificarea competențelor și a imunităților
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Subcomisia pentru drepturile omului

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru libertăți publice și afaceri interne
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri externe, securitate și politica de apărare
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză