Giulio Cesare GALLENZI : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (Italia)

Vicepreședinte 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu Uniunea Republicilor Socialiste Sovietice
  • 05-02-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu republicile din Comunitatea Statelor Independente (CSI)
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația pentru relațiile cu republicile din Comunitatea Statelor Independente (CSI)
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația pentru relațiile cu republicile din Comunitatea Statelor Independente (CSI)

Membru 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 19-01-1990 / 14-01-1992 : Comisia pentru relații economice externe
  • 15-01-1992 / 04-02-1992 : Delegația pentru relațiile cu republicile din Comunitatea Statelor Independente (CSI)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru relații economice externe

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 18-01-1990 : Comisia pentru relații economice externe
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru Albania, Bulgaria și România
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Subcomisia pentru securitate și dezarmare
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația pentru Albania, Bulgaria și România
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația pentru Albania, Bulgaria și România