Giovanni GORIA : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 25-02-1991 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului
  • 26-02-1991 / 13-04-1991 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 13-04-1991 : Democrazia cristiana (Italia)

Președinte 

  • 26-07-1989 / 17-02-1991 : Comisia politică

Membru 

  • 18-02-1991 / 13-04-1991 : Comisia politică

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 13-04-1991 : Comisia instituțională