Francesco GUIDOLIN : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru
  • 21-01-1992 / 18-07-1994 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (Italia)

Președinte 

  • 05-02-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu Norvegia
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă CE-Norvegia
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Norvegia

Membru 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și CEE (ACP-CEE)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și CEE (ACP-CEE)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între ACP și CEE (ACP-CEE)
  • 15-01-1992 / 16-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu Cehoslovacia
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 17-01-1992 / 04-02-1992 : Delegația pentru relațiile cu Norvegia
  • 18-12-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 14-01-1991 : Comisia pentru afaceri sociale, ocuparea forței de muncă și mediul de lucru
  • 15-01-1992 / 18-12-1992 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru afaceri sociale, ocuparea forței de muncă și mediul de lucru
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Subcomisia pentru pescuit
  • 25-02-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu Ungaria
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația pentru relațiile cu Ungaria
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Ungaria