Yves A.R. GALLAND : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 01-08-1994 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Membru
  • 02-08-1994 / 18-05-1995 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 18-05-1995 : Union pour la démocratie française - Parti radical (Franța)

Membru 

  • 21-07-1994 / 18-05-1995 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 21-07-1994 / 18-05-1995 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 17-11-1994 / 18-05-1995 : Delegația pentru relațiile cu Japonia

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 18-05-1995 : Comisia instituțională
  • 21-07-1994 / 18-05-1995 : Comisia pentru regulament, verificarea competențelor și a imunităților