Didier H.M.F. ANGER : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 10-12-1991 : Grupul Verzilor din Parlamentul European - Membru

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 10-12-1991 : Les Verts-Europe-Ecologie (Franța)

Vicepreședinte 

  • 16-04-1991 / 10-12-1991 : Comisia pentru energie, cercetare și tehnologie

Membru 

  • 26-07-1989 / 16-04-1991 : Comisia pentru energie, cercetare și tehnologie
  • 26-07-1989 / 10-12-1991 : Delegația pentru relațiile cu Suedia, Finlanda, Islanda și Consiliul Nordic

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 10-12-1991 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului