Valéry GISCARD d'ESTAING : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 11-12-1991 : Grupul Liberal, Democrat și Reformator - Președinte
  • 12-12-1991 / 09-06-1993 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 09-06-1993 : Union pour la démocratie française (Franța)

Membru 

  • 15-12-1989 / 14-01-1992 : Comisia instituțională
  • 15-01-1992 / 09-06-1993 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 27-04-1992 / 09-06-1993 : Subcomisa monetară

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 13-12-1989 : Comisia instituțională
  • 15-01-1992 / 23-04-1993 : Comisia instituțională