Gerardo GAIBISSO : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului
  • 21-01-1992 / 03-02-1993 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru
  • 04-02-1993 / 18-07-1994 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (Italia)

Chestor 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Parlamentul European
  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Biroul Parlamentului European

Membru 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Chestori
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu America Centrală și Mexic
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru regulament, verificarea competențelor și a imunităților
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru afaceri externe și securitate
  • 17-01-1992 / 18-12-1992 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația pentru relațiile cu America Centrală și Mexic
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația pentru relațiile cu America Centrală și Mexic

Membru supleant 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru agricultură, pescuit și dezvoltare rurală
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia instituțională
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru afaceri sociale, ocuparea forței de muncă și mediul de lucru
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 06-01-1994 / 18-07-1994 : Comisia pentru control bugetar
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite